START: Tallinn – Oslo – Dubai

29.11.2013

Pidin lennujaama võtma takso, aga Rivo üllatuseks helistas, et Osakond tuleb viib mu ära. Tegin siis viimased tööasjad, saatsin klientidele olulise teavitusmeili ja Osakond tuligi järgi. Lennujaamas saatmas – J, R, R, I, T. Respekt. Tegin neist ka pildi, et juhul kui aborigeenid on mu ainsaks sõbraks lõpuks, oleks hea meenutada, mis olukord oli Eestist rändama minnes.

Teekonnal Austraaliasse oli planeeritud 10-päevane aklimatiseerumispeatus Dubais õe juures, kuna niigi sealt üle lendan. Tallinnas taxfreest ostsin vastsündinud tulevasele jalgpallurile pisikese Eesti särgi, lõin rahakotti jäänud 15 euri laiaks. Ostsin ka ühe vee, et lennukis hea juua, selle unustasin boardingu teate peale aga sinnasamma, kus istusin. Austraalia dollariteks neid üle jäänud eure lennujaamas vahetades oleks tulnud kurss 1:1 teenustasu tõttu, päris ebasoodne, jätsin tegemata.

Tallinn – Oslo

Läks libedalt, 1,5h vmt. Lennukis oli WIFI, fantastiline, saatsin ühe meili, Oslosse jõudes tuli valida, kas saabuvad lennud või transfeer. Ega täpselt ei teadnud ja kuna mul oli vaid 40min ümberistumisaega, pakkusin, et transfeer ja lasin jalgadel kiirelt käia. Panin mingist väravast täiega läbi ja edasi kohe eemal istunud töötajate juurde, et johhaidii, kuidas ma Dubai lennule saaksin kiiresti, need siis ajasid end püsti, et “sir, this is a security check, go back”. Panin turvakontrolli väravast täiel sammul läbi nagu õige mees kogu varustusega. Kõik lõpuks oli siiski ok ja jätkasin liikumist värava 59 suunas, kus tuli oodata vaid 10 minutit ja lasti lennukisse.

Oslo – Dubai

Norrakas Oystein on mul kõrval enda pruudiga. Nii kolmekümnendates pealtnäha edukad inimesed. Istekoha sain täiesti juhuslikult varuväljapääsu juurde, pole paha 7,5h lennu puhul – jalgadel ruumi meeter. Ainuke mure, selle varuväljapääsu ukselt kiirgab külma jala peale – ja just vasaku põlve, see mis niigi raksub Error Unitedi trennide ülekoormusest. Õnneks ostsin taxfreest kaasa 50ml Vana Tallinnat, võtsin selle sisse ravieesmärgil. Oystein tõmbas klapid pähe kohe kui lennuk tõusis ja lasi mõnuga und. Ise lugesin reisiajakirja, kust sain teada, et www.arctic-caviar.no kaudu on võimalik meresiilide? (sea urchin) korjamise sukeldumist teha. Seesamune meresiil peaks olema aga maailma vingemaid delikatesse. Pani mõtlema.

Lennukis peale pikka kangeksistumist alanud lõõpimise Oysteiniga, kes ka lõpuks ärkas ja mõned veinid tegi, lõpetas öise Dubai kohale jõudmine  – vaatepilt oli lummav. Enda pad-iga seda jäädvustada ei õnnestunud, aga midagi sellist:

Lennuk tegi mitu niisama tiiru linna kohal, ju ei saanud maandumisluba, saime ilu imetleda. Aknast välja vaadates oli meil sabas vähemalt 5 lennukit järel hõljumas, ülitihe liiklus ja ka üsna veider lennukeid järel lendamas näha. Maandusime öösel 00:50 ja mahatulek käis läbi tunneli otse lennujaama hoonesse – igatsetud soojalainet näkku ei saanud. Passikontrolli ja silma võrkkesta pildistamise läbimine ja pagasi ootamine kestis üle tunni, lennujaam suur ja lai, pikalt tuli vantsida.

Soovisime Oysteiniga üksteisele head reisi – Oystein muide oli advokaat ent puhkusereisil pruudiga pruudi vanemate kulul ja mõtlesime, et huvitav, et me kumbki pole kuulnud veebilehest (mitte Facebook ega LinkedIn), kus saaks connectida oma reisil nähtud juhututtavatega – mine tea, äkki kunagi satud tema kodulinna ja jätkad kust viimati pooleli jutt jäi.

Lennuki WIFI

Ühendus on niru ja paljud ühendust koormavad asjad on kinni keeratud (a la update serveritesse ühendumine). Tihti lehekülgi ei laadi (Türgi mägede kohal mitu tundi oli auk) ja tuleb refreshida, aga ikkagi ühendus.

Veatult laadib ära wifi.norwegian.com lehel asuva filmirentimise lehe, kust saab 7€ eest oma seadmes vaatamiseks filmi rentida. Passin filmirentimise kohapealt, sest selle 7€ eest võib üks hetk elupäästva banaani kuskil endale lubada ehk alles reisi esimesed tunnid – ei kuluta. Wifi.norwegian.com serveerub aga aadressilt 192.168.35.1 – pidin selle järgi vaatama, et kuskil lennukis see ilmselt asub. Aadressilt wifi.norwegian.com näeb ka lennu plaanitud aega ja asukoha kaarti. Selle pealt näeb ära kui mõttetu teekond on lennata Tallinn – Oslo – Dubai kilometraaži poolest. Hinna poolest oli aga väga OK.

Lennuki wifis oma teekonna jälgimine
Lennuki wifis oma teekonna jälgimine

Jõudsin Dubaisse.

Hiljuti lisatud